Er is een wetsvoorstel gedaan om vanaf 1 januari 2017 iedereen tussen de 18 jaar en 40 jaar van elke schenker eenmalig € 100.000 voor de eigen woning vrijgesteld/taxfree te mogen ontvangen. In plaats van de 50.000 euro
Let op de vrijstelling is eenmalig, maar het is mogelijk om deze verspreid over drie achtereenvolgende kalenderjaren te benutten.
De geschonken bedragen moeten uiterlijk in het tweede kalenderjaar na het kalenderjaar waarin de eerste schenking is gedaan worden aangewend ten behoeve van de woning.
De termijn voor het opleggen van de aanslag met twee jaar verlengd tot vijf jaar.
Het is nog een wetsvoorstel, en moet nog door de Eerste en Tweede Kamer
Hierbij enige tips.
- Als u in het verleden geen gebruik heeft gemaakt van de vrij besteedbare verhoogde vrijstelling van 25 mille, dan is het fiscaal niet slim om in 2016 de vrijstelling te benutten. Dan kunt u namelijk nog maar een schenking eigen woning doen van 50.000 mille vanaf 1 januari 2017. U benut dan niet de volledige vrijstelling van 100.000 benut, maar slechts circa 75.000.
- Als u al voor 2010 25 mille heeft geschonken als vrij besteedbare verhoogde vrijstelling en u wilt max. fiscaal voordeel. Dan kunt u zsm in 2016 nog een schenking te doen van maximaal € 27.570 ten behoeve van de eigen woning. U kunt e.e.a. dan in 2017 aanvullen tot 100 mille.
- Als u in 2015 of 2016 de verhoogde vrijstelling in verband met de eigen woning heeft benut, zegge zo’n 53 mille, dan kunt u volgend jaar 47 mille schenken i.v.m. aanvullende schenking eigen woning.