Wijzigingen in de Fiscale Oudedagsreserve. Met ingang van 2023 is het niet langer mogelijk om ten laste van de winst een bedrag aan de fiscale oudedagsreserve (FOR) toe te voegen.
Over een in de afgelopen jaren opgebouwde FOR zult u op enig moment inkomstenbelasting moeten betalen, in ieder geval wanneer u stopt met uw onderneming. U kunt de belastingheffing ook uitsmeren over meerdere jaren.
Dit doet u door het bedrag van de opgebouwde oudedags reserve te gebruiken voor de aankoop van een lijfrente.
Fiscale Oudedagsreserve 2023
Het bedrag van de lijfrente is aftrekbaar tot maximaal het bedrag van de hoogte van uw opgebouwde FOR, waardoor de FOR met hetzelfde bedrag afneemt.
Stopt of staakt u uw eigen zaak dan bent u niets meer verschuldigd. U moet dan wel IB betalen over over de uitgekeerde uitkeringen.