Motorrijtuigenbelasting duurzame bestelwagen

Motorrijtuigenbelasting duurzame bestelwagen

Inhoudsopgave

Duurzame bestelwagen. Heb je als zzp’er een elektrische bestelwagen/bestelwagen zonder uitstoot, dan heb je in 2024 geen motorrijtuigenbelasting (mrb) betaald. In 2025 betaal je in beginsel wel mrb, maar krijgt de zzp’er 75 procent korting op het normale tarief. Met ingang van 2026 stopt deze korting en betaal je weer het normale mrb-tarief mrb over je bestelbus.

duurzame bestelwagen

De reden is dat het aantal elektrische bedrijfswagens toeneemt. Door o.a. de korting op mrb werden/zijn de overheidsinkomsten lager. In 2026 laat het kabinet de elektrische rijder meer betalen aan het wegennet.

Heb je als zzp’er een bestelauto op diesel of benzine? In 2015 krijg je dan een mrb-tariefsverhoging van 15 procent in 2025 en 6,96 procent in 2026.

Motorrijtuigenbelasting duurzame bestelwagen

Gerelateerde artikelen
zzp-heffingskorting

Heffingskortingen zzp

De suppletie omzetbelasting indienen

Alles over btw suppletie